מכירים את המשפט על הסנדלר שהולך יחף?אז במקרה שלי, הסנדלרית ממש לא הולכת יחפה. 
הנומרולוגיה היא נר לרגלי, ומזמן כבר איננה רק עיסוק אלא דרך חיים שמכוונת אותי בכל מהלך.

הבעיה היא עם החברים של הסנדלרית…

מטבע הדברים, בני משפחה וחברים קרובים נהנים מהיתרון של נומרולוגית צמודה. הם יכולים לשאול, להתייעץ ולקבל טיפים בכל רגע נתון, יש לי את האפשרות לעקוב מקרוב אחר השתלשלות הדברים, וכמובן שהמעורבות הרגשית שלי גבוהה. חשוב לי להדגיש כי אני לעולם לא כופה את אמונתי על סביבתי. אף אחד לא מקבל ממני ייעוץ בכח. גם אלו שאני מאוד אוהבת, זכותם להמנע. אבי למשל מתייחס לכל הנושא כשטות אחת גמורה ולכן אני נמנעת מלדבר איתו על הנושא, בעוד שאימי ואחיותי מתייעצות איתי בנושאים שונים. גם בין חברי ומכרי יש כאלו המבקשים את עצתי, ויש כאלו שרחוקים שנות אור מעיסוקי, ומעולם לא חסרו לנו נושאי שיחה אחרים.

תשאלו מה הפאנץ'?
אז זהו, שהוא קשור דווקא לאלו מבין חברי שמאמינים, מתייעצים, ולבסוף, פועלים באופן מנוגד לחלוטין להכוונה. במקרים אלו, תחושת התסכול שלי גבוהה. אני מתקשה להשלים עם כך, שיש בעיות וקשיים שיכלו להמנע מהם לו רק… למה הדבר דומה? להורה שמנסה למנוע מהילד שלו למעוד או להפגע ממשהו. תבונת ההורים ונסיונם, פעמים רבות לא מונעים מהילד ללכת בדרכו שלו, ליפול ולהכשל. וההורים? יושבים ומתבוננים מהצד, דואגים, כואבים, ותומכים כשצריך. חלקם גם מתקשים להמנע מהמשפט הידוע "אבל אמרנו לך…"

מה שהוביל לכתיבת פוסט זה, הוא חבר טוב שנמצא בימים אלו בעיצומה של שנה אישית 2 . שנה זו מקשה על הוצאה לפועל, ואינה מתאימה ליזמויות חדשות. היא גם יוצרת משברים ותסכולים אישיים עד כדי רגישות בריאותית למי שאינו פועל נכון. בשיחה עם החבר לפני שנכנס לשנה זו, כאשר ביקש את עצתי, הזהרתי כי השנה הקרובה רגישה מאוד ועליו להיות זהיר. מאחר והתחיל בדיוק עבודה חדשה שאינה תואמת לאמור במפה, הסברתי כי יתכנו סיטואציות רגישות במקום העבודה. במיוחד הדגשתי בפניו להמנע מיזמויות חדשות עליהן דיבר, עד תום השנה האמורה.

התגלגלו הדברים כך שפוטר מעבודתו לאחר פרק זמן קצר יחסית, וכך למעשה נוצרה עבורו הזדמנות לבחון מחדש את המשך דרכו המקצועית. חברי היקר, שהינו בחור אקטיבי שאינו מסוגל לנוח לרגע, "שכח" את עצתי ונכנס לעסק חדש כעצמאי. לדבריו, לא היה ביכולתו לשבת באפס מעשה במשך זמן כה רב… מבלי להכנס ולפרט יותר מדי, אציין שהעסק דווקא התאים להגדרות המפה, אך הטיימינג – גרוע!!!

וכך עברו להם מס' חודשים שבהם התחיל לבסס את העסק, לקדם אותו ואף הצליח להגיע למחזור הכנסות יפה. שמחתי בשבילו מכל הלב וקיוויתי שטעיתי. לצערי, החדשות הרעות לא אחרו להגיע. העסק היה בזכיינות של רשת שנקלעה לקשיים ובעל הבית פשט רגל!!! כל ההשקעה של חברי היקר ירדה לטמיון…

מצד אחד, התשוקה שלו לעשייה, הדרייב והיוזמה, ראויים להערכה. מצד שני, ההפסד יכול היה להמנע. ובדיוק כמו הורה, אני מוצאת את עצמי מנחמת ומחזקת אותו, אך  מתקשה להמנע מהמשפט "אבל אמרתי לך…!!!"
 
אז כמו שאתם רואים, אין יתרון גדול בלהיות חברים של נומרולוגית… אם אתם לא מקשיבים לעצתה!!!

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם: