מוקדש באהבה לכל המתלבטים…

היֹה היה לפני שנים רבות, כשעוד הייתי קרייריסטית נלהבת, נדל"ניסטית בלתי נלאית, במסלול הקידום וההצלחה….

כשלפתע, ירד האסימון, והבנתי שאני לא ממש במקום הנכון.

זה לא קרה ביום אחד, אבל הצטברות של מקומות, אנשים, שיחות, תחושות, הובילה לכדי תובנה שלא טוב לי, שאני לא נהנית, שזה לא מקומי, ש…די! שמה שאני באמת צריכה לעשות, זה ללכת הביתה ולפגוש קצת את עצמי… דבר שבעיצומה של קריירה דוהרת מצאת החמה עד צאת הנשמה, בדרך כלל, למרבית האנשים [ותסלחו לי על ההכללה הבוטה] פשוט לא יוצא!!!

אז הלכתי לי הביתה!

טוב, זה לא היה כל כך קל, ולא כל כך מהר.

זה הלא טבען של פרשות דרכים. הן מובילות אותך לתהיות והתלבטויות אינסופיות, שיקולי כדאיות, מלכודות של פחדים וחששות, מושפעות מסטיגמות ומנטליות, חינוך של ההורים ומה לא. הענין הוא, שבפרספקטיבה של זמן שחלף, הכל נראה כל כך ברור וקל. מה היה הדבר הנכון לעשות והאם אכן בחרנו בו. אז, ההחלטה נראתה כמשימה בלתי אפשרית.

לפעמים, ממקומי הנוכחי, עם הילדים, המשכנתא וכל יתר המחויבויות, אני שואלת את עצמי אם הייתי מסוגלת לבחור שוב באותה הדרך אם לא הייתי כל כך קלת מטען. אין לדעת, למרות, שיאמר לזכותי, שכבר ביצעתי מאז עוד כמה בחירות משמעותיות פלוס המטען שהצטבר במהלך החיים, על אף, ולמרות, ואולי בזכות.

אם שאלתם את עצמכם לאן אני חותרת, האם זהו עוד לקט הגיגי רוחניות ומודעות, שכבר שמעתם כמותם מכל קואץ' מתחיל, אז זהו שלא. זה איננו פוסט על הדרך, על הפחדים, על ההסתכלות פנימה, על ארגז הכלים שלכם וכיוצ"ב.

הפוסט הזה הוא על פרשת הדרכים עצמה. כזו שכל אחת ואחד מכם מכיר, חווה בעבר, אולי חווה בהווה, ומן הסתם עוד יחווה בעתיד. החיים מזמנים לנו את הצמתים האלו ולא מוותרים לנו. כאילו אומרים לנו, קדימה, אל תבזבזו את חייכם, די לישון בעמידה, די לוותר לעצמכם, בחרו נכון וצאו כבר לדרך. אז לשם שינוי, במקום הגישה הפרקטית והתכליתית והכל כך אימונית, שאומרת לנו איך להתמודד עם תהליך הבחירה, ואיך להתמודד עם הפחדים והחששות, הכשלונות, וכן הלאה… אני לוקחת אתכם ברשותכם – אחורה. אל ה"למה"… למה בעצם הגיעה הצומת לחייכם?

על פרשת דרכים

כי זו בעצם מהות הנומרולוגיה.

בשביל גורלנו, במהלך חיינו, משהו מסוים צריך לקרות. משהו מסוים צריך להתממש. הוא כתוב, הוא ידוע, והוא מבקש לקרות.

בכל פעם שאנו מממשים את זכות הבחירה שלנו באופן שגוי, ה"משהו" הזה דוחף אותנו אל עבר אותה פרשת דרכים, ומקווה שנקשיב היטב לקול הפנימי, שנפגוש את עצמנו, נבצע שינוי כלשהו בחיינו, נתקן, ונבחר בו להתממש.

לפעמים פרשת הדרכים מגיעה לה כך סתם, בהפתעה. לפעמים היא מגיעה אחרי "מכות" שקיבלנו בחיינו. מכות שמכינות אותנו ועוזרות לנו להבין שאין ברירה, משהו צריך להשתנות פה. האמת, זה לא ממש משנה איך הגעתם לצומת. מה שחשוב הוא שתזכרו שאף פעם לא מאוחר לתקן ולבחור נכון.

ואם בא לכם לשאול אותי מה זה לבחור נכון, הגעתם לכתובת הנכונה. אני הלוא עוסקת בזה. מייעצת לאנשים ומכוונת אותם לבחירה המתאימה ביותר ולמימוש עצמי. אבל אם בא לכם להיות לרגע אמיצים גם לבד, התשובה נמצאת שם בתוככם ומחכה לכם. רק הושיטו יד וגעו בה…

מוקדש באהבה לכל היודעים…

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם: