המפה הנומרולוגית של האדם מאפשרת לאבחן היבטים ייחודיים שאין אפשרות לאתרם באמצעות מבחני התאמה, ראיונות או אבחון גרפולוגי.

בדוגמאות שלהלן תוכלו לראות היבטים ייחודיים בנושא השמת כח אדם, שעלו בחוות דעת נומרולוגיות שהוכנו למעסיקים על מועמדים פוטנציאלים, או עובדים אשר עמדו לפני קידום או שינוי תפקיד.

ציטוטים מתוך חוו"ד

"…במסגרת עבודה עם לקוחות, יצליח יותר בתפקידו ככל שיטפל בלקוחות מוסדיים וציבוריים גדולים במסגרת תחום אחריותו…"

"…נראה דפוס חשיבה ופעולה המונע מחוסר אמון, חשדנות וסקפטיות…"

"…חודש אוגוסט הקרוב מסמל אנרגיה נמוכה עבור המועמדת, חולשה ומנוחה. במידה וקיימת דחיפות בקליטתה לעבודה, יש לקחת בחשבון שהיא לא תהיה במיטבה בחודש זה. במידה וניתן, מומלץ לדחות את קליטתה לעבודה לחודש ספטמבר…"

"…העובד נמצא בשנה אישית המסמלת התחלות חדשות ופותחת פרק חדש בחייו. העיתוי מתאים ביותר להתחלת תפקיד חדש, במיוחד תפקיד המאפשר מידה של עצמאות וניהול…"

"…יחסי האנוש של המועמדת עשויים להיות פרובלמטיים. הנושא יצוף יותר עם חברים לעבודה ועובדים הכפופים לה, ופחות בעבודה עם לקוחות [כשזה משרת אותה ומתאים לאינטרסים שלה]…"

"…השנה האנרגטית הנוכחית של המועמדת [עד אוקטובר 2009] מייצגת פעמים רבות גם קשיים פיננסיים וקשיי פרנסה כגון, פיטורים, עזיבה, קשיים במציאת מקום עבודה חדשה וכד'. לאור הטיימינג הנ"ל, שמייצג קושי עד אוקטובר ואנרגיית שינוי החל מאוקטובר, נראה כי לא הבשילה העת עבורה למציאת מקום עבודה, ובמידה ותתקבל לעבודה במשרדך מתקיים קושי להעריך את מידת התאקלמותה, ביצועיה והתמדתה בתפקיד…"

"…נראה כי העובד נמצא בטיימינג בעייתי מבחינה משפחתית [סכסוך משפחתי, גירושין וכד']. לטיימינג זה עלולה להיות השפעה שלילית על תפקודו בעבודה. מומלץ לבדוק את הנושא עימו ולראות כיצד ניתן לסייע לו על מנת שיוכל להתמודד עם התפקיד החדש…"

"…מתקיימת אפשרות להתלבטויות רבות בהתנהלותה של המועמדת [עלול להקשות על קבלת החלטות ומהירות תגובה]…"

"…מאפייניה של המועמדת מתאימים לתפקיד אשת מכירות הן בהיבטים עצמאיים והן בהיבטים שירותיים, תקשורתיים וכד'. יחד עם זאת, על פי תכונותיה עולה החשש, כי במידה והמועמדת לא תראה פוטנציאל קידומי בתפקידה היא עלולה להיקלע לתסכול וחוסר סיפוק, ולפיכך חשוב לייצר עימה הבהרת ציפיות ברורה…"

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם: