והפעם על גוגל מזוית קצת אחרת… השבוע עליתי לשידור בגלי צה"ל בנושא קצת משעשע וכל כך מייצג לתקופה בה אנו חיים.

עיירה בשם "טופיקה "TOPEKA בקנזס שבארה"ב, החליטה להחליף את שמה למשך חודש ולהקרא "גוגל סיטי" GOOGLE CITY. המראיין ביקש לדעת אם החלפת השם תביא מזל לעיירה ולתושביה, ובמיוחד, האם השם "גוגל" יביא מזל לאדם שיחליט להתקרא כך.

הבקיאים בתחום הנומרולוגיה, יודעים עד כמה השם משפיע על מהלך חייו של אדם, ורבים מתייעצים בנושא בחירת שם לתינוק, בחירת שם לעסק וכד'…אז אם כבר… למה לא לעיר? מהלך לגיטימי מצד אחד, אולם כל כך שקוף ופרובוקטיבי מצד שני. המהלך ממש "צועק" את הרצון במיוחדות, בולטות ופרסום, שכל כך מאפיינים את תקופתנו.

לפני שנתייחס לגוגל ספציפית – עליכם לדעת זאת; גורלו ומזלו של ארגון, עיר או מדינה, נקבעים לפי מפתו של העומד בראשם!!! ובהתאמה, מנכ"ל חברה או בעלים של עסק, ראש עיר וראש ממשלה. מי שמנווט את הספינה, הוא הקובע את דרכה ומזלה.

אם במזלו של הקודקוד ישנה תקופת פריחה, הצלחה ושגשוג – אזי גם הכפופים לו – ארגון, עובדים או תושבים יהנו מכך. אם במזלו תקופה שפל, בעיות והסתבכויות – אזי גם הכפופים לו יסבלו מכך. והשם? ובכן, השם מעצים מימד כלשהו ביחס לכך. אם תכונה בולטת של שם כלשהו הינה פרסום למשל, אזי בדרכו של אותו גוף ישתלב הפרסום [לחיוב או לשלילה]. אם תכונה בולטת של השם הינה מזל, אזי יתכן והקודקודים שינהלו אותו, יהיו כאלו שהמזל הינו מנת חלקם, ויביאו עימם ברכה לאותו גוף.

[קחו בחשבון שהאמור לעיל מערער על דבריהם של יועצים רבים המכינים מפות של גופים שונים על פי תאריך הקמתם בלבד, ואינם בודקים את מפתו של הקודקוד העומד בראש אותו גוף. לצורך המחשה פשוטה יותר, חשבו עד כמה זה לא רלוונטי לבדוק את מזלה של זוגיות מסויימת על סמך בדיקת תאריך החתונה בלבד, מבלי לבדוק את תאריכי הלידה של הבעל והאשה. האם כל זוג שמתחתן בתאריך מסוים נהנה מאותה זוגיות? ברור שלא.].

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא השפה המדוברת. גוגל בעברית איננו כגוגל באיות לועזי. לכל שפה יש המרה גימטרית שונה – ועל כן, התדר האנרגטי יכול להיות שונה לחלוטין הן בבחינת המספר הנומרולוגי והן בבחינת כח האותיות.

וחזרה לעניינינו. הגימטריה של TOPEKA מייצרת את התדר 5, שעוסק בהיבטי תנועה, חופש וטבע מצד אחד, ובהיבטי פרסום ותקשורת מצד שני. וראו איזה פלא. העיירה החביבה הינה עיר מרכזית של שבט השאיין האינדיאני, ובמהלך שנותיה ייצרה שערוריות אשר הביאו לה כותרות, כמו פרשה הקשורה לגזענות במערכת החינוך, ביטול לימודי תורת האבולוציה במערכת החינוך, וכעת – החלפת שמה ל"גוגל סיטי"…

אין ספק שהתדר מתקיים על כל היבטיו ובעיקר בהיבט הפרסומי והתקשורתי. השם הנבחר GOOGLE CITY מייצר את התדר 1 שעוסק במנהיגות, להיות מס' 1, אולם חודש הוא פרק זמן קצר מדי בכדי להפוך את העיירה למובילה בהיבט כלשהו – למעט סנסציות.

אם נבדוק את השם GOOGLE בפני עצמו [ולא גוגל סיטי], הרי שמייצר את התדר 7 באיות הלועזי [בעוד ש"גוגל" בעברית נותן 6]. תדר 7 עוסק בין היתר בלמידה, השכלה ואינפורמציה ובמידה רבה גם בהיבטים וירטואליים. כמה מתאים לבחור שם כזה למנוע חיפוש ולחברה שזהו עיסוקה. שימו לב שגם בעברית שם המנוע מוצג באיות הלועזי ולא בעברית [כנראה שמישהו ידע מה הוא עושה…].

בראיון נשאלתי האם כדאי לאדם להחליף את שמו לגוגל והאם המהלך יביא לו מזל. ובכן, אם עיסוקכם הוא למשל בתחום אקדמי הקשור ללימודים והרחבת אופקים או שאתם עוסקים בתחום ההי-טק, פיתוח והמצאות – יתכן ומצאתם שם מתאים שיעצים את יכולותיכם ו"יביא לכם מזל", אולם רק אם אתם חיים בחו"ל, שמכם יכתב בלועזית, ובהנחה כמובן שבדקתם והוא אכן משרת את המפה הנומרולוגית שלכם יותר טוב. אחרת, יתכן שכל המהלך מיותר עבורכם. אם הנכם ישראלים וכותבים את שמכם בעברית – הרי שגוגל יעניק לכם תכונות אחרות לחלוטין, וגם הן אינן קשורות למזל, אם לכך כיוונתם.

כך או אחרת, 7 או 6, אין שום הבטחה שהשם גוגל אכן מתאים לכם וישרת אתכם להצלחה. ולגבי פירסום אישי, ובכן, למעט ה"רעש" הנקודתי שתייצרו, מן הסתם תשכחו ותעלמו מן התודעה הציבורית לאחר זמן קצר. אלא אם… אלא אם במפתכם הנומרולוגית יש פרסום כחלק מגורלכם, ואז למעשה תממשו את שאמור לקרות בכל מקרה, כאשר הדרך הייחודית שלכם לממש זאת היא דרך החלפת שמכם.

שלכם, גוגלית.

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם: