אנשים רבים חולמים על שינוי קריירה ומעבר מפוזיציה של שכיר לבעל עסק עצמאי. לצאת לדרך חדשה, להגשים חלום, להגיד ביי לבוס, ולפתוח עסק משגשג ומצליח. יש כאלו שהשאיפה קיימת בהם מאז שהם זוכרים את עצמם, ויש את אלו שמתעוררים יום אחד בגיל 30 או 40. יש את אלו שמנסים את מזלם כבר בגיל 18, ויש את אלו שרק אחרי שנים רבות של שחיקה ב"open space" הארגוני, אוזרים את האומץ "ללכת על זה"…

כך או אחרת, המהלך דורש אומץ רב, לרוב גם נדרשת השקעה כספית גדולה, והכל בצילה של הפנטזיה – להיות אדונים לעצמם, לקבל החלטות לבד, לנהל את הלו"ז שלהם כרצונם, וכן הלאה…

נושא המעבר משכיר לעצמאי מורכב מאוד, וכמעט לכל בעל מקצוע תהיה זוית מקצועית כלשהי לתרום לו. המאמר מתייחס למהלך משנה חיים זה בהיבט הנומרולוגי ומציג היבטים חשובים שיש לקחת בחשבון.

ראשית, חשוב לדעת, שלא לכל אחד מתקיים פוטנציאל עצמאות במפה.

לפעמים, תראה המפה אישיות דומיננטית ששואפת לעצמאות [בד"כ אנשים שתאריך הלידה שלהם ו/או שמם מכילים מספרים כגון 1 או 8, אם כי ישנן קומבינציות נוספות אפשריות], אולם מפת החיים תהיה כזו "שתבריח" את הכסף מבין הידיים, ותקשה על "העצמאי" שלנו לתחזק את העסק…

פער כזה בין תכונות אופי לבין הפוטנציאל המעשי הקיים במפה, עלול להוביל אנשים לקבלת החלטות שגויות, תסכולים, הפסדים וכד'. במקרה כזה, ע"פ הנומרולוגיה, עדיף יהיה לעצמאי שלנו לחזור ולהיות שכיר בתפקיד ניהולי, ולקבל את תלוש המשכורת החודשי, מאשר להמשיך ולנסות להחזיק את העסק. את שאפתנותו ניתן יהיה לנווט לתפקיד בכיר ורב אחריות וסמכויות בארגון.

לחילופין, כאשר מדובר הן באישיות "עצמאית" והן במפה בעלת פוטנציאל עסקי ברור,  ההמלצה תהיה כמובן לפנות לאפיק עצמאי אולם בכפוף למספר נקודות שחשוב לתת עליהן את הדעת ולבדוק אותן היטב לפני שמבצעים את המהלך:

1. טיימינג ביצוע השינוי – מומלץ שיהיה מותאם לעיתוי של התחלות חדשות, הזדמנויות או שינויים, על מנת להנות מאנרגיה תורמת ולא מקשה.

2. התאמת תחום העסק לייעוד המופיע במפה האישית – בחירת תחום עיסוק שגוי תגרום לאי הצלחת העסק. גם בחירת קהל היעד יכולה להשפיע על פוטנציאל ההצלחה. לדוגמה, אם מופיעה במפה הכוונה לעיסוק הקשור לנשים וילדים – פניה מפולחת לנישה זו תעלה פלאים את פוטנציאל ההצלחה של העסק.

3. ישנם עצמאים, שהמפה הנומרולוגית שלהם מכוונת לעבודה מהבית או פתיחת עסק משפחתי. אדם שזו מפתו ויבחר למשל לפתוח חנות בקניון או לפעול באופן עצמאי ללא פרטנר מבני המשפחה – לא יצליח בעסקיו.

4. פעמים רבות מלווה מהלך היציאה לעצמאות בהכנסת שותף עסקי לצורך מימון וכד. השיקול המוביל להקמת שותפות יהיה לרוב שיקול פיננסי, אולם בהיבט הנומרולוגי מומלץ לבדוק את המפה של השותף גם בהיבטים שצויינו במאמר זה – טיימינג, ייעוד, פוטנציאל וכד', ובנוסף, לבדוק התאמה תכונתית בין השותפים. מתאם שותפות, בדיוק כמו מתאם זוגי – יעלה את פוטנציאל ההצלחה של השותפות העסקית, וימנע בעיות וקשיים בניהול השוטף של העסק.

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם: