במהלך שנותי כנומרולוגית קבלית נתקלתי באינספור לקוחות עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. מבלי להתיימר להבין בתחום, סיבות גורמים וכד' [שהלא אינני רופאה או מטפלת] ולמרבה הפתעתי, זיהיתי עם הזמן מכנה משותף לכולם, המבוסס על דפוסי התנהגות מובהקים של מספרים בתוך המפה הנומרולוגית. [אציין כי במהלך לימודי הנומרולוגיה לפני שנים רבות, למדתי על דפוס התנהגות אחד בלבד, אשר גיליתי כי אינו נמצא במרבית המפות ולכן אינו יכול לשמש לאבחון איכותי. נדרשתי למספר שנים וניתוח מפות רבות כדי לזהות את המכנה המשותף המלא].

ואכן, ככל שבדקתי לעומק את הנושא, כך ראיתי מספר דפוסים חוזרים שוב ושוב אצל אנשים בוגרים המתקשים בלימודים, היפראקטיביים, סובלים מ-ADD או ADHD, דיסלקציה וכיוצ"ב. חשוב להבהיר כי הופעת הדפוס במפה מאשרת התקיימות קושי כלשהו אולם אינה מאבחנת את סוג הקושי [את זה אני משאירה לבעלי מקצוע בתחום].הפרעות קשב וריכוז

מבחינתי, היתרון הגדול הראשון הוא היכולת לומר לאדם כי קיים קושי אובייקטיבי. להפתעתי הרבה, פעמים רבות כאשר צינתי בפני לקוח כי אני רואה קושי שכזה במפה, קיבלתי תגובה של הקלה!!! מאחר ופעם לא נהוג היה לאבחן קשיים אלו, מסתבר כי הרבה אנשים בוגרים מסתובבים עם הרגשה שהם פשוט גרועים בלימודים, עצלנים ועוד כל מיני מחשבות לא בריאות שכאלה, מבלי לדעת שאכן קיימת בעיה אובייקטיבית כלשהי.

התקיימותו של המכנה המשותף מעלה שאלה מהותית: האם ניתן היה להמנע או להפחית קשיים אלו באם המפה היתה נראית אחרת? למשל, באם היה ניתן שם אחר לאדם? והתשובה שלי היא חד משמעית. כן! גם אם הקושי מובנה בתוך תאריך הלידה [שלרוב אינו בשליטתנו], הרי שניתן להפחית את עוצמתו באמצעות מתן כלים מסייעים למפה דרך שם האדם.

תובנה זו מובילה אותי ליתרון החשוב השני שהפך להיות נר לרגלי. האפשרות לסייע להורים בעת בחירת שם לתינוק להימנע ככל הניתן ממלכודת לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז ובמיוחד ממלכודת הריטלין לילדים היא מתנה גדולה שאני מקפידה להשתמש בה, ומעניקה אותה לכל תלמידי כדי שיסייעו לכמה שיותר הורים.

הפרעות קשב וריכוז, רטלין לילדים

המכנה המשותף כולל שלושה דפוסי התנהגות, אשר יכולים להופיע בנפרד או להשתלב ולהופיע יחד במפה אחת [מה שכמובן מעצים את הבעיה…]: דפוס אחד קשור בהופעת מספרים דינאמיים במיקומים מסוימים במפה, דפוס שני קשור בחוסר של מספרים מסוימים במפה, ודפוס שלישי קשור בחוסר בכלים למימוש מפת החיים. מאמר זה אינו מפרט לעומק את הדפוסים מאחר ונדרש ידע נומרולוגי כדי להציב את הדפוסים במיקומים הנכונים במפה הנומרולוגית. המאמר נועד לומר להורים באופן ברור, כי ניתן לאבחן את הנושא ולהפחית מעוצמתו עד להמנע ממנו כליל באמצעות בחירת שם מיטבית לתינוק.

ומה בענין צחוק הגורל?

מכירים את המשפט "הסנדלר הולך יחף?" ובכן, לצערי הרב, התמחיתי בנושא רק לאחר שנולדה בכורתי, אשר לה הענקתי שם מקסים ונפלא, מבלי לדעת כי במפה שלה קיימים שניים מבין הדפוסים הנ"ל!!! כיום אני יודעת כי השם שנבחר אינו השם המיטבי עבורה. היא לא אובחנה עדיין ואני לא ממהרת לתייג, אבל הסימנים כבר שם…  אם אתם סקרנים, מה עושים עכשיו, כשיודעים? אפשר לסייע, גם אם באופן חלקי, דרך הוספת אותיות או הענקת שם נוסף [הפתרון היחיד שיכול לסייע למפה מבלי להגיע לשינוי שם, שאיננו רצוי בהיבט הקבלי.]. למזלי הנסיכה שלי עדין בגן, כך שיש זמן להתלבט, לבחור, ולתת לפתרון להשפיע, לפני שתכנס לבית ספר. אני אופטימית :-). אם אהבתם לחצו לייק למטה ושתפו את המאמר לחברים שאתם יודעים כי הם מתמודדים עם הנושא. אשמח לסייע.

פוסטים נוספים שיכולים לעניין אתכם: